Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

Fanoušci Spartaku napadli několik lidí a ubodali šachového velmistra

Série napadení byly zaznamenány v posledních dnech v ulicích Moskvy. V sobotu 13. října večer dokonce došlo na jihozápadě hlavního města Ruska k vraždě, kterou měla na svědomí skupina nezletilých mladíků. Policisté přiznali, že všechny tyto činy byly rasově motivovány a byly spáchány fotbalovými fanoušky klubu Spartak po utkání Spartak-Moskva.

Fanoušci Spartaku si chtěli vybít zlost na náhodně kolemjdoucích lidech. Na ulici tak zbili basebalovými pálkami několik lidí a následně dokonce pobodali 46letého muže z Jakutské oblasti, mezinárodního šachového mistra Sergeje Nikolajeva. Ten četným zraněním nožem podlehl. Poté na jiném místě mládež napadla ještě 37letého Uzbeka, který byl s těžkými následky převezen do nemocnice.

U zadržených pachatelů se našly telefony s videozáznamy vraždy Sergeje Nikolajeva, a také literatura extrémistického charakteru. „U zadržených byly zabaveny nože, oblečení, které měli mladíci na sobě večer 20. října, a také počítače“, oznámili moskevské orgány činné v trestním řízení.

Nyní jsou již všichni účastníci napadení známi. Šest 13-15letých mladíků bylo zadrženo a v rámci jejich ohledání byly na počítačích a v mobilních telefonech zajištěny videozáznamy těchto činů, podle kterých jednotky zvláštního nasazení určily totožnosti všech zúčastněných.

Zajištěné videomateriály dokládají systematická napadání občanů neslovanského vzezření, která mají na svědomí zadržení mladíci. Část zdržených byla po rozhodnutí soudu uvalena do vazby a byli obviněni z úmyslného těžkého ublížení na zdraví, úmyslného zabití a z nabádání k národní, rasové a náboženské nesnášenlivosti. Totožnost dalších dvou hledaných mladíků je známa, stejně jako místo jejich možného pobytu. Jejich zadržení je proto jen otázkou času.