Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

Ruská gastronomie

„Pomalu jez, dlouho budeš“ zní staré ruské přísloví, kterému je v Rusku přizpůsoben ráz hostiny. Hostitelka předkládá na stůl vše, co jí možnosti dovolí. Její pohostinnost vychází z hloubi srdce a setkání u stolu není časem pro upjatou etiketu, ale pro příjemné posezení plné volnosti, hojnosti a přirozenému společenskému veselí.

Ruský stůl vám většinou nabídne slané okurky, klobásy, ryby, studená masa, pirožky, nakládané houby a kukuřici, černý chléb, zeleninové saláty všeho druhu, především zelí a červenou řepu, nejrůznější sýry, ovoce, omáčky, aspiky, rosoly. Z vařených pokrmů se můžete těšit na maso, polévky, pelmeně, syrníky a další ruské speciality. Z nápojů je typický čaj, vodka, kvas, koňak, víno, pivo, ovocné šťávy a minerálky. Káva se pije mnohem méně, než u nás.

Mezi hojně využívané obiloviny v Rusku patří žito, pšenice, ječmen, oves, proso, a na rozdíl od České republiky zde má své nezastupitelné místo také pohanka. Téměř každý den se v ruské rodině vaří pohanková nebo pšeničná kaše. Z pokrmů jsou často připravovány pirohy a bliny. Ze zeleniny a ovoce jsou nejpopulárnější okurky, které mají v Rusku dlouholetou tradici, a cibule. Také houby mají na ruském stole své místo. Podávají se marinované jako předkrm, vaří se z nich polévka, nebo se jimi plní pirohy.

Brambory změnily ráz ruské kuchyně až v 18. století a rajčata ještě o století později. Co se týče masa, nejvýznamnější se všech druhů jsou v Rusku ryby, což je dáno tím, že má Rusko dostatek řek, jezer a moří. Vedle ryb se ale stejně jako u nás často vaří hovězí, vepřové a drůbeží, dále jehněčí a kozí. Počátek honů na divokou zvěř v hlubokých ruských lesích je datován kolem přelomu 11. a 12. století. Na dlouhou zimu se potraviny uchovávali solením, sušením a sterilizací.

Polévky

Slovo суп (polévka) se v Rusku používá od dob Petra I. V ruské kuchyni existují tyto druhy polévek – teplé (супы горячие) a studené (супы холодные) a dále vývary (супы прозрачные) a polévky krémové (супы пюреобразные). Základem plévek je většinou vývar, buď masový, rybí (neboli уха) nebo houbový, nebo odvar ovocný či zeleninový. Základem bývá i mléko nebo chlebný kvas. Vliv Ukrajiny najdete v ruské kuchyni v podobě boršče. Boršč (борщ) je v podstatě ukrajinská polévka.

Ryby

Jak už bylo napsáno, je díky vodním plochám v Rusku dostatek rybích tržišť se solenými, uzenými či marinovanými rybami. Jídla z ryb byla vždy vysoce ceněna a čím více a větších ryb bylo na stole, tím více byl uctíván host, kvůli kterému se jídlo připravovalo. V 17. století se do jídelníčku zařadil jako předkrm kaviár a své místo si udržel až do dnes. Kaviár (икра) je nejchutnější a nejdražší ruská delikatesa. Pravý ruský kvalitní je černý kaviár jesetera a červený kaviár lososovitých ryb. Jeseteří v Kaspickém moři i v sibiřských řekách dosahují až několik metrů, a přesto získat 500 tun kaviáru znamená ulovit 250 tisíc ryb. Proto jsou u Kaspického moře speciální farmy určené k jejich pěstování.

Bliny (блины)

Bliny jsou typickým příkladem lidové kuchyně. Mají dvě podoby, jsou buď z tenkého nebo z tlustého těsta. Mohou být pohankové, ovesné, makové, z bílého chleba nebo bramborové. Nejlepší jsou hned po upečení a podávají se se smetanou, kaviárem, slanou rybou, máslem nebo se sladkou zavařeninou, medem či jablky. Byly rituálním jídlem už u pohanských slovanských národů.

Pirohy (пирожки)

Pirohy mohou být plněné zelím, mletým mase, rybou, kaší, řepou, mrkví, brambory, kopřivami, houbami, jahodami, jablky, tvarohem, zavařeninou, lískovými ořechy, medem, březovou šťávou atd. Náplni neboli nádivce pirohů se rusky říká načinka (начинка).

Nápoje

Oblíbeným nápojem je březová šťáva. Bříza je totiž nejen symbolický ruský strom jako zdroj písní, maleb a tance, ale i produkt lidové kuchyně. Dále Rusové rádi pijí kvas a čaj k němuž přikusují zavařeninu (варенье), oblíbená je především višňová, s nerozvařeným ovocem jako džem. Káva rozhodně nemá své jisté místo na ruském stole jako kvalitní čaj. Čaj je skutečně typickým ruským nápojem a pije se čaj nejrůznějších druhů, speciálně upravený v tradičním ruském samovaru.

Dále se pije minerální voda, šumivý žitný, ovesný, zeleninový nebo ovocný nápoj kvas (квас) a medovina (медовина). Zvláštností mezi nápoji je kysel (кисел), což je sladká ovocná šťáva zahuštěná škrobovou moučkou. Z alkoholických nápojů se v Rusku nejčastěji pije všem dobře známá vodka (водка) nejrůznějších značek a šampaňské. Nejraději Rusové popíjí a zakusují červeným nebo černým kaviárem (красная и чёрная икра) nebo kousky jesetera (стерлядь). Šampaňské se také podává spolu se zmrzlinou (мороженое).

Na co se těšit příště?

Příští měsíc se můžete těšit na některé recepty tradičních ruských jídel. Pokud máte speciální přání, nebo se chcete podělit o nějakou lahůdku z ruské kuchyně, pište na náš e-mail: redakce@rusko-info.cz