Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

Ruská hudební skupina Lube dobývá svět

Lube je pop rockovou formací zaměřenou na národní a military tématiku. Skladby jako: „Atas”, „Kambat”, „Sirota Kazanskaja”, „Ameryka” dobyly nejen celé Rusko, ale přesáhly také jeho hranice. Již od prvních koncertů v roce 1987 byla kariéra tohoto ruského hudebního fenoménu velmi úspěšná.

Skupina byla založena v roce 1987, když hudební scéně dominovala pop music. Jejich nový, zcela odlišný a originální postoj k hudbě jim zajistil neobyčejný zájem veřejnosti. Výjimečný je jak jejich repertoár, tak jejich image – svalnatí muži zpívající v nátělnících písně s vojenskou tématikou.

Lube fantastickým způsobem spojuje pop a rock s folkovou hudbou a elektronickými beaty, což jim dodává jedinečný a charakteristický zvuk a zprostředkovává posluchačům atmosféru předválečného Ruska. Kombinují témata z carského Ruska s prvky z bolševické éry, sami styl nazývají “historickým rockem”. Jejich hudba navazuje na melodie a zvuk důvěrně známý Rusům mnoha generací.

Po turné po státech bývalého Sovětského Svazu dobyli také další Evropské země a USA. Tento rok měli svůj první koncert i v České republice, na němž českému publiku představili své největší hity: „Atas”. „Roulette”, „Tram nr 5”. Tyto skladby se v Rusku staly téměř neoficiálními státními hymnami. Působivé texty o odvaze a hrdinství vojáků bránících svou zemi, stejně jako příběhy o lásce, citech a přátelství jsou velmi populární a přitahují lidi na jejich živá vystoupení.

“Díky jejich talentu, ambicím a pochopení ruského ducha se muzikanti ze skupiny Lube stali mezinárodními hvězdami a jejich hudba známá po celém světě” (Myśl Polska)Více informací najdete na http://www.makroconcert.com