Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

V Praze se bude poprvé konat Přehlídka současných ruských filmů

V předvečer prázdnin 24. června bude v pražském kině Světozor slavnostně zahájena Přehlídka současných ruských filmů. Organizátorem přehlídky jsou Sovexportfilm, a.s. a Federální agentura pro kulturu a kinematografii Ruské Federace. Pokud se chcete přijít podívat, rezervujte si lístky ZDARMA už nyní na webových stránkách kina Světozor!

V průběhu čtyř dní od 24. do 27. června mohou diváci v Praze shlédnout nejlepší ruské snímky natočené během posledních dvou let: Pitěr FM (Oksana Byčkova, RUS 2006), Cestování s domácími zvířaty (Věra Storoževa, RUS 2007), Houpačka (Anton Sivers, RUS 2008), Poslouchání ticha (Alexandr Kasatkin, RUS 2007), Nostalgie po budoucnosti (Sergej Tarasov, RUS 2008), Neopustíte mě (Alla Surikova, RUS 2007), Znázornit oběť (Kirill Serebrennikov, RUS 2006).

Přehlídky ruských filmů se poprvé konaly již před třiceti lety, ale během 90. let byly, stejně jako mnohé jiné státní programy, pozastaveny.
V současné době organizuje Sovexportfilm, a.s. Přehlídky ruských filmů ve více než 30 městech po celém světě, například v Londýně, Vídni, Káhiře, Bratislavě, Praze, Dillí, Kalkatě a v takových zemích, jako je Chile, Indonésie, Kuba či Brazílie.

Organizování podobných filmových přehlídek je stále žádanější, nejen vzhledem k tomu, že roste zájem o ruskou kulturu a kinematografii v zahraničí, ale také proto, že se ruský filmový trh stává více přitažlivým pro zahraniční filmový průmysl.

Při příležitosti filmové přehlídky přiletí do Prahy ruská delegace, v níž nebude chybět Olga Kabo, Boris Něvzorov, Jekaterina Fedulova, režisérka Oksana Byčkova, první náměstek ministra kultury RF Alexandr Golutva, generální ředitel Sevexportfilm, a.s. Grigorij Gevorkjan.

Každý den budou po skončení promítání probíhat setkání ruských filmařů s diváky.

Přehlídka současných ruských filmů si klade za cíl podpořit kulturní výměnu mezi zeměmi, rozšířit profesionální dialog mezi filmovými tvůrci a aktéry, propagovat ruskou kinematografii v zahraničí a seznámit zahraniční filmový trh s nejlepšími ruskými snímky posledních let.

Program Přehlídky současných ruských filmů najdete na www.kinosvetozor.cz


Zdroj: http://www.kinosvetozor.cz/cz/cykly-festivaly/75/Soucasny-rusky-film/123...