Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

XV. seminář ruských filmů

Filmový klub Veselí nad Moravou pořádá ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů ve dnech

14.–16. listopadu 2008

jubilejní patnáctý ročník semináře ruských filmů. Veselských filmových seminářů se pravidelně účastní stovky filmových nadšenců i odborníků z celé republiky i ze zahraničí. Nosným tématem letošního ročníku je Druhá světová válka a čečenská válka.

V doprovodném programu je koncert houslisty Romana Fedchuka a harfistky Stanie Ramešové a divadelního představení Absolutního divadla z Brna, jež představí Čechovovu jednoaktovku Medvěd a ti druzí.
Pozvánkou na seminář je koncert Pěveckého sboru Bolschoi Don Kosaken, které se uskuteční 9. listopadu v kině Morava.

Cena akreditace

Akreditace na celý seminář stojí 300 Kč (pro členy FK po předložení průkazky 200 Kč), jednodenní 150 Kč (pro členy FK 100 Kč) a lístek na jeden film bez rozdílu 60 Kč. Vstupné na divadlo pro neakreditované 150 Kč, pro akreditované 100 Kč a koncert pro všechny akreditované zdarma a příchozí 80 Kč.

Na seminář se můžete akreditovat ZDE

Program:

Pátek 14. listopadu
15.00 - Projekt inženýra Prajta ( DVD, 30 min., režie: Lev KULEŠOV)
15.30 - Dům bláznů (film, 104 min., režie: Andrej KONČALOVSKIJ)
18.00 - A. P. Čechov: Medvěd a ti druzí (vystoupení brněnského Absolutního divadla, kulturní dům)
19.30 - 12 (film, 159 min., režie: Nikita MICHALKOV)
23.00 - Překvapení

Sobota 15. listopadu
8.30 - Mír tomu, kdo přichází (film, 89 min., režie: Alexandr ALOV, Vladimir NAUMOV)
10.30 - Osvobození I (film, 114 min., režie: Jurij OZEROV)
14.00 - Osvobození II (film, 107 min., režie: Jurij OZEROV)
16.15 - Osvobození III (film, 125 min., režie: Jurij OZEROV)
19.00 - Duo Concertino R. Fedchuk, S. Ramešová (ZUŠ)
20.45 - Osvobození IV+V (film, 161 min., režie: Jurij OZEROV)
00.30 - Bouře nad Asií (film, 65 min., režie: Vsevolod PUDOVKIN)

Neděle 16.listopadu
8.30 - Příbuzenstvo (film, 98 min., režie: Nikita MICHALKOV)
10.30 - Jeřábi táhnou (film, 97 min., režie: Michail KALATOZOV)
13.00 - Zajatci mlhy (film, 104 min., režie: Arťom ANTONOV)


Zdroj a veškeré informace o semináři, filmech, režisérech a doprovodném programu: http://www.kinomorava.xf.cz/srf08/srf2008.htm