Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

Ázerbájdžán

Toto je výpis všech článků, které mají jako klíčové slovo uveden výraz 'Ázerbájdžán'. Pokud obsah článků neodpovídá vašemu očekávání, můžete se podívat na další klíčová slova nebo zkusit vyhledávání.
Společenství nezávislých států (SNS)

Společenství nezávislých států (SNS)

Společenství nezávislých států (Содружество Независимых Государств) je organizace zahrnující 9 z 15 bývalých svazových republik Sovětského svazu. Sídlem Společenství nezávislých států je běloruský Minsk. Význam organizace je spíše symbolický ve smyslu návaznosti na SSSR. Působnost SNS se omezuje víceméně na koordinaci společných obchodních, finančních, legislativních a bezpečnostních otázek.

Kavkaz

Kavkaz

V oblasti mezi Černým a Kaspickým mořem se nachází asi 1500km dlouhé členité horské pásmo oddělující podle názoru většiny zeměpisců Evropu a Asii, které se nazývá Velký Kavkaz. Do podvědomí nejen cestovatelů vzešel pod zkráceným názvem Kavkaz, jenž v širším pojetí může znamenat nejen pohoří, ale i celou okolní oblast o rozloze zhruba 440 000 km². Tento region patří jazykově a kulturně k nejpestřejším na světě.