Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

koncert

Toto je výpis všech článků, které mají jako klíčové slovo uveden výraz 'koncert'. Pokud obsah článků neodpovídá vašemu očekávání, můžete se podívat na další klíčová slova nebo zkusit vyhledávání.
Petr Iljič Čajkovskij

Petr Iljič Čajkovskij

Jeden z nejlepších, nejznámějších a nejoblíbenějších hudebních skladatelů na světě P. I. Čajkovskij rád ve svém díle spojoval prvky ruské lidové hudby s evropskou vážnou hudbou. Nejznámějšími díly tohoto významného ruského skladatele a dirigenta jsou opera Evžen Oněgin, balet Labutí jezero a Koncert pro klavír a orchestr b-moll.

Alexandrovci - European Tour 2009

Alexandrovci - European Tour 2009

Plným současným oficiálním názvem Dvakrát řádem Rudého praporu vyznamenaný akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova, dnes známý především pod zkráceným názvem Alexandrovci, jeden z mála věhlasných souborů po celém světě vystoupí v České republice a na Slovensku. Poprvé na tomto turné představí také Mladé Alexandrovce - 20ti členný dětský sbor. Jako hosté se koncertů zúčastní Eva Pilarová a Petr Kolář. Koncertem provází Jiří Klapka. V České republice se uskuteční celkem šest koncertů a na Slovensku tři.

Ruská hudební skupina Lube dobývá svět

Ruská hudební skupina Lube dobývá svět

Lube je pop rockovou formací zaměřenou na národní a military tématiku. Fantastickým způsobem spojuje pop a rock s folkovou hudbou a elektronickými beaty, což jim dodává jedinečný a charakteristický zvuk a zprostředkovává posluchačům atmosféru předválečného Ruska. Svůj styl nazývají “historickým rockem”, kombinují témata z carského Ruska s prvky z bolševické éry. Jejich hudba navazuje na melodie a zvuk důvěrně známý Rusům mnoha generací, zároveň dokáže oslovit i mladou ruskou generaci, když hovoří o jejich problémech a pocitech.