Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

město

Toto je výpis všech článků, které mají jako klíčové slovo uveden výraz 'město'. Pokud obsah článků neodpovídá vašemu očekávání, můžete se podívat na další klíčová slova nebo zkusit vyhledávání.
Murmansk - nejsevernější město Ruska

Murmansk - nejsevernější město Ruska

Murmansk (Мурманск), nejsevernější město Ruska, leží na pobřeží Barentsova moře v Severním ledovém oceánu. Jeho počátky jsou spojeny se založením přístavu carem Mikulášem II. z rodu Romanovců v roce 1916, který jej nazval Romanov-na-Murmane.

Moskevské metro

Moskevské metro

Metro v Moskvě neboli Moskevské metro (Московский метрополитен), tvoří síť dvanácti, většinou podzemních, linek metra pod hlavním městem Ruské federace, Moskvou. Patří k jednomu z nejrozsáhlejších systémů tohoto druhu a je základní páteří celé dopravy ve městě. Je to pravděpodobně jedno z nejvytíženějších meter světa.

Rudé náměstí v Moskvě

Rudé náměstí v Moskvě

Rudé náměstí (Красная площадь) je nejvýznamnější náměstí v Moskvě. Nachází se přímo v centru města, je považováno za centrum celého Ruska a od roku 1991 je na seznamu památek UNESCO. Náměstí odděluje Kreml, sídlo dříve králů a dnes ruského prezidenta, od staré obchodní čtvrti. Všechny významné radiální ulice ve městě vycházejí právě z Rudého náměstí.