Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

sopka

Toto je výpis všech článků, které mají jako klíčové slovo uveden výraz 'sopka'. Pokud obsah článků neodpovídá vašemu očekávání, můžete se podívat na další klíčová slova nebo zkusit vyhledávání.
Expedice Kamčatka 2006

Expedice Kamčatka 2006

Zhmotněný sen… cesta na samotný konec Světa… Návrat do naší oblíbené země, kde dneska znamená včera, ne-li předevčírem.Tentokrát nás však zážitky nenechaly ochladnout ani na chvíli. Svéráz kamčatského poloostrova je totiž cítit na každém kroku – nejenom během krkolomných přejezdů touto liduprázdnou zemí, setkání s družnými Rusy, ale hlavně během putování divokou, turismem nedotčenou přírodou.

Rusko se zvětšuje

Rusko se zvětšuje

Rusko je největší země na světě a ještě se stále zvětšuje, i když nepatrně. Od roku 2007 se na Dálném východě díky zemětřesením a sopečné činnosti zvětšilo o necelých pět kilometrů čtverečních. Mořské dno se změnilo na souš. Podívejte se na unikátní fotografii výbuchu sopky Sarychev Peak z oblasti Kurilských ostrovů z letočního června.

Kamčatka - ráj vulkánů, sopek, hor, řek a vodopádů...

Kamčatka - ráj vulkánů, sopek, hor, řek a vodopádů...

Poloostrov Kamčatka byl až do počátku devadesátých let jednou z nejméně přístupných oblastí naší planety. Uvolnění mezinárodních vztahů však zakončilo období izolace ruského Dálného východu a dnes je Kamčatka jedním z nejkrásnějších přístupných míst na Zemi. Na krásu zdejší přírody lidmi zatím nepoškozenou, rozsáhlé lesy, sněhem pokryté hřebeny hor i vrcholky sopek se jezdí dívat stále více a více turistů z celého světa.