Anketa

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Přihlášení

volby

Toto je výpis všech článků, které mají jako klíčové slovo uveden výraz 'volby'. Pokud obsah článků neodpovídá vašemu očekávání, můžete se podívat na další klíčová slova nebo zkusit vyhledávání.
Putin se "loučil" na tiskové konferenci

Putin se "loučil" na tiskové konferenci

Vladimír Putin coby prezident Ruska má za sebou poslední tiskovou konferenci. Konference trvala necelých pět hodin a pro novináře byla neobvykle komfortní. Místo dlouhých front na ulicích si dopřávali pohodlí Kruhového sálu Kremlu a samotná konference se obešla i bez zabavování mobilních telefonů, organizátoři pouze poprosili o jejich vypnutí.

Odpovědnost za příliš velkou moc

Odpovědnost za příliš velkou moc

Ministr zahraničních věcí Francie Bernard Kušner prohlásil, že rozehnání demonstrací v Rusku, které proběhly tuto sobotu a při kterých byli zadrženi členové opozice vládnoucí moci, si zaslouží vysvětlení. Překvapilo ho násilí, s jakým byly demonstrace rozehnány. Šachový velmistr neohrožuje bezpečnost Ruska a Putinovy výsledky ve volbách se zdají být jasné, řekl Kušner ve francouzském rozhlase.

Parlamentní volby v Rusku jsou plánované na 2. prosince

Parlamentní volby v Rusku jsou plánované na 2. prosince

Na 2. prosince letošního roku jsou v Rusku plánované parlamentní volby. Obecně se očekává, že volby vyhraje Jednotné Rusko, jehož kandidátku vede Vladimir Putin, kterému vyprší prezidentský mandát na jaře příštího roku. Putin tento týden prohlásil, že případné vítězství Jednotného Ruska ve volbách mu dá "morální právo" žádat po novém vedení země splnění úkolů, které stanovila ještě jeho administrativa.